Nahoru

Detektivem v přírodě

Detektivem v přírodě

Termín: 24. února 2018
Místo: Dům přírody Moravského Krasu, 16:00 hod.

Víte, proč se šnečí ulita nerozbije, když spadne z výšky? Je tropický motýl otakárek skutečně kovově modrý, anebo je to optický klam? Zajímavostmi ze světa bezobratlých živočichů nás provede Petr Jan Juračka.

 

Petr Jan Juračka je přírodovědec, fotograf a vědecký pracovník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se mj. věnuje profesionální fotografii mikrosvěta a vědy. Věnuje se rozličným technikám mikrofotografie, o které dokáže poutavě vyprávět.

Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu,
že má v současné době vlastní popularizační pořad "Petrova divočina" v pořadu Víkend na televizní stanici Nova.

Kromě popularizace vědy a vlastního výzkumu na poli hydrobiologie se Petr velmi intenzivně věnuje leteckému filmu pomocí rádiem řízených dronů. Nestačí mu ale létat
na louce za domem, a tak se s dronem vypravil na druhou nejvyšší horu světa K2 (Pákistán), Kilimandžáro, do Jižní Afriky, Ekvádoru či Ugandy.

Má za sebou více jak 300 veřejných přednášek, včetně TEDx Prague, Science Café
a několika desítek cestovatelských festivalů. Je pro něj typický velmi spontánní, místy
až živelný projev, který Vás společně s jedinečnými fotkami a videi jistě vtáhne do děje, který je běžnému lidskému oku zpravidla skryt.

Více o Petrovi Juračkovi zde.

Pozvánka I. Pozvánka II.