Nahoru

Podzimní geologická exkurze v CHKO Český kras

Podzimní geologická exkurze v CHKO Český kras

Termín: 21. října 2017
Místo: parkoviště u Koněpruských jeskyní

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy - Správa CHKO Český kras vás srdečně zve na podzimní geologickou exkurzi.

 

Sraz účastníků je v soboru 21. října 2017 v 10:45 u zděné budky na parkovišti u Koněpruských jeskyní. Autobus ke Koněpruským jeskyním vyjíždí z Berouna v 10:23 z autobusového nádraží.

Asi 8 km dlouhá trasa povede přes vrch Zlatého koně na paleontologickou lokalitu u Houbova lomu, dále do lomů Kobyla, Homolák a na lokalitu Plešivec. O Zlatém koni, Houbově lomu a lomu Kobyla se dozvíte více na odkazu zde. Exkurzí Vás provede zkušený geolog Karel Drábek.

S sebou si vezměte obvyklé vybavení (především velkou svačinu a dobré boty). Pro sběr a uložení zkamenělin také kladívko a balicí papír (noviny).

Zpět můžete procházkou dojít na vlak do Litně (6 km), Srbska (7 km) nebo Berouna (9 km), nebo využít jediný zpáteční autobus ve 14:28 ze zastávky u Koněpruských jeskyní. Z Litně se vlakem v 16:12, 18:12 či 20:42 můžete svézt do Zadní Třebaně, a tím se napojit na trať Praha – Beroun a na navazující spoj.

Exkurze je zdarma, není třeba se přihlašovat, jen přijít. Každý účastník podniká exkurzi na vlastní nebezpečí. Rodiče odpovídají za své nezletilé děti.

Případné podrobnější dotazy na tel.: 602 490 458 nebo na adrese hana.hofmeisterova@nature.cz.


Související dokumenty