Nahoru

Vycházka z cyklu "Užitá botanika"

Vycházka z cyklu "Užitá botanika"

Termín: 17. června 2017
Místo: Mikulov, Pálava

V letošním roce pro vás Správa CHKO Pálava připravila sérii botanických vycházek zaměřených především (ale nejen) na poznávání těch rostlinných druhů, které jsou prakticky využitelné.

 

První vycházka z tohoto cyklu, který jsme nazvaly Užitá botanika, se uskutečnila 1. dubna 2017 a byla zaměřena na poznávání jedlých jarních rostlin.

Pro pozitivní ohlasy ze strany účastníků chystáme na sobotu 17. června vycházku druhou. Tentokrát se budeme soustředit zejména na ty rostlinné druhy, které jsou využívané pro léčivé účinky.

Setkáme se v 9:00 na náměstí v Mikulově a společně navštívíme některá méně známá chráněná území Pálavy v blízkosti města, kde si budeme ukazovat rostliny. Předpokládaná délka trasy je do 10 km. Po návratu do Mikulova (v brzkých odpoledních hodinách) pak s námi můžete posedět na dvorečku v budově Správy CHKO Pálava, pobesedovat o zpracování léčivých rostlin a ochutnat výrobky z planých rostlin, které pro vás přichystáme (případně můžete přinést i ty svoje J).

Budete-li mít zájem o jakékoli podrobnosti k chystané akci, prosím kontaktujte nás emailem (helena.prokesova@nature.cz) nebo telefonicky (731 679 942). Děkujeme.

Na setkání s vámi se těší Věra Žďárská, Lenka Rabušicová a Helena Prokešová.


Související dokumenty